Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Nagrania i sklepy muzyczne

Dyskusje o wszelkich nagraniach (CD, DVD) i wydawnictwach, również o sklepach muzycznych

Re: Nasze zakupy

Postprzez jurekt49 » niedziela, 10/12/17, 18:51

Chiarodiluna napisał(a):A co z (trochę, jakby nie patrzeć) ulubienicą i jej wykonaniem:

No cóż. Mam ten dwupłytowy album i jak już o tym pisałem, jej wykonanie koncertów jest niezłe, ale nie powalające.
Technika w szybkich partiach, zwłaszcza solowych, jest trochę tłumiona przez wg mnie zbyt częste używanie pedału, przez co melodyka staje się rozmyta.
Nie ma tu żywiołowości, zwłaszcza w koncercie nr 3.
Początek koncertu nr 1 bardzo zamulony, zbyt głośny, potem coraz lepiej.
Najlepiej wypadł koncert nr 2, który ona najczęściej grywa.
Osobną sprawą jest jakość nagrania, DECCA się tutaj nie popisała, nie ma w ogóle porównania z wydaniem CHANDOS, o którym wspomniałem.
A to że odkryłem Lisitsę (moją ulubienicę) buszując w sieci, to skłoniło mnie do śledzenie jej kariery. Nadal twierdzę, że jej Campanella to numer 1.

Podobają mi się wykonania koncertu 3 Rachmaninowa przez:
- Krystiana Zimermana
- Nobuyuki Tsujii
- Stevean Hougha
- Lang Langa
- Vladimira Horowitza
- i oczywiście Earl'a Wilda
jurekt49
Słuchacz
Słuchacz

Rok urodzenia: 1959

Postprzez Madame Glissando » środa, 13/12/17, 19:03

Ta płyta jest świetna, bardzo polecam :ok:
Obrazek
Madame Glissando
Erudyta
Erudyta

Postprzez clavia » środa, 24/01/18, 20:00

Moje ostatnie zakupy:
1. Haydn - Cello Concertos - Naxos
2. Haydn - Paukenmesse - Chandos Records
3. Haydn - The Creation - L'oiseau Lyre
4. Paganini - Violin Concertos - Naxos
5. Elgar - Symphony no 2
6. Vivaldi - Four Seasons - EMI Classics
7. Elgar - Cello Concertos - EMI Classics
8. Jakaś składanka z BBC, bo był Mendelssohn
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez zn21 » środa, 24/01/18, 23:10

a kto gra?
zn21
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1968

Postprzez chlebik » piątek, 16/03/18, 13:32

Początek mojej własnej płytoteki (do tego 50ty post - jakiś symbolizm w tym jest):

Leif Ove Andsnes: Grieg Piano Concerto + Lyrics Pieces
Leif Ove Andsnes: 5th Beethoven Piano Concerto + Choral Fantasy
Giuliano Carmignola: Cztery Pory Roku + 3 Koncerty na skrzypce i orkiestrę
Los Rodrigos: Dzieła na gitarę i harfę

Aż prosi się o obrazek - duży jednakże zatem sam link: https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/vp/9df3b2fc0068fde5e97dab72e0be2722/5B41F6D1/t51.2885-15/e35/28762940_1972856822965476_6714944070352896000_n.jpg
You got big dreams. You want fame. Well, fame costs. And right here is where You start paying. In sweat.
chlebik
Słuchacz
Słuchacz

Rok urodzenia: 1984

Postprzez chlebik » wtorek, 15/05/18, 13:07

Ciąg dalszy gromadzenia płytoteki:

Górecki Symfonia nr 3 - nagranie z Naxosu (Kilanowicz/Wit)
Magic of the Spanish Guitar - 2 CD - Segovia/Montoya różne utwory
Stephen Kovacevich - Beethoven Complete Piano Sonatas + Bagatelles (Warner Classic 9 CD)
You got big dreams. You want fame. Well, fame costs. And right here is where You start paying. In sweat.
chlebik
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez Kaonashi » wtorek, 15/05/18, 22:49

Za ile dorwałeś "trójkę" Góreckiego?
Kaonashi
Adept
Adept

Postprzez chlebik » środa, 16/05/18, 07:58

Kaonashi napisał(a):Za ile dorwałeś "trójkę" Góreckiego?

http://www.gigant.pl/html/2/prd/fewkmuaniwriuspfdpja/
chlebik
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez Kaonashi » piątek, 18/05/18, 17:31

Dzięki za namiary. :)
Kaonashi
Adept
Adept

Postprzez Chiarodiluna » niedziela, 20/05/18, 23:00

Karolina Nadolska:

Liszt - 6 Pieśni Polskich
Chopin – Walce Op. 64, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur Op. 22, Mazurki Op. 50, Polonez-Fantazja As-dur Op. 61.

NIFC Green Serie 2015 (Steinway)
Chiarodiluna
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez Chiarodiluna » niedziela, 10/06/18, 13:34

Chopin – Ballades, etc. (Kevin Kenner) - utrwalony na płycie DUX bydgoski koncert artysty z czerwca 2005 roku.

Sam się sobie trochę dziwię, dlaczego tak późno, gdyż o interpretacji tej było mówione swego czasu z dużym uznaniem, choć bez „medialnego rozgłosu” (w „naszej” dziedzinie muzyki nie ma już bowiem medialnych rozgłosów).

Płyta ładnie wdana, obecnie w atrakcyjnej cenie. Chyba spokojnie mogę ją polecić wszystkim sympatykom kompozytora, którzy jeszcze nie poznali tej artystycznej wizji amerykańskiego laureata Konkursu Chopinowskiego.
Chiarodiluna
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez chlebik » piątek, 22/06/18, 15:08

Kolejna dostawa płyt właśnie przyszła, płytoteka zaczyna się rozrastać:

Grieg, Peer Gynt i Sigurd Jorsalfar - Goteborg Symfoniker i Neeme Jarvi
Rimski-Korsakov, Szeherezada + Igor Strawinski, Pieśń Słowika - Reiner z Chicago Symphony Orchestra
Beethoven, 5 koncertów fortepianowych - Pierre-Laurent Aimard z Chamber Orchestra of Europe (Nikolaus Harnoncourt)
chlebik
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez Kaonashi » czwartek, 28/06/18, 21:15

chlebik napisał(a):Kolejna dostawa płyt właśnie przyszła, płytoteka zaczyna się rozrastać:

Jak oceniasz to wykonanie? Rozglądam się właśnie za jakimś porządnym nagraniem "Peer Gyntu".
Kaonashi
Adept
Adept

Postprzez chlebik » piątek, 29/06/18, 09:05

Kaonashi napisał(a):
chlebik napisał(a):Kolejna dostawa płyt właśnie przyszła, płytoteka zaczyna się rozrastać:

Jak oceniasz to wykonanie? Rozglądam się właśnie za jakimś porządnym nagraniem "Peer Gyntu".

Wyboru dokonałem na podstawie wpisów w Grammophone bodajże. To jest wersja 'pełna' - czyli wraz z partiami mówionymi. Znane mi do tej pory partie instrumentalne bardzo mi się podobają. Muzyka jest 'ciężka' kiedy potrzeba, a jednocześnie dość dynamiczna.
chlebik
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez Chiarodiluna » piątek, 29/06/18, 19:00

Kaonashi napisał(a):Rozglądam się właśnie za jakimś porządnym nagraniem "Peer Gyntu".

Uważam, że chlebik wybrał bardzo dobrze. Nie tylko same dwie najsławniejsze suity, po 4 ścieżki każda, tylko jak sam wspomina wersję rozszerzoną, prawdopodobnie z takiego dużego cyklu wydawniczego: Grieg – Complete Music with Orchestra (Deutsche Grammphon). Jeśli jednak nie Skandynawowie, to wybierz wariant bezpieczny, czyli np. Berliner Philharmoniker. Koniecznie nie pomiń przecudownie urokliwej ‘From Holberg's Time Suite’ Op. 40.

Kaonashi, na Twoim macierzystym miejscu aktywności w FilmMusic PL nader trudno o wartościową, bo zwartą i logiczną suitę orkiestrową. Wiele jest partytur polegających na powtarzaniu w nieskończoność nieco tylko instrumentalnie przetworzonego, ale de facto tego samego motywu melodycznego. Dla mnie osobiście to zawsze pozostawać będzie irytująco słabe (jako całościowe dzieło oczywiście, a nie w poszczególnym detalu).

Kaonashi, nie wiem na jakim jesteś etapie z Klasyką, ale jeśli na absolutnie początkowym, to pomyśl jeszcze o ‘Śnie Nocy Letniej’ Mendellsohn’a - Bartholdy’ego wg Szekspira (suita), dobrym wykonaniu znakomitej, akustycznej wersji suity do ‘Carmen’ Bizeta, aranżacyjnego autorstwa Rodion’a Shchedrin’a oraz kantacie/soundtracku Prokofiewa ‘Aleksander Newski’. Słuchając uważnie ‘Bitwy na lodzie’ można odkryć, że John Williams wcale nie wymyślił słynnego, siejącego paraliżujący niepokój, motywu zbliżającego się rekina z filmu ‘Szczęki’, podobnie zresztą jak i ‘Wełtawy’ Bedricha Smetany z soundtracku ‘Monachium’ (tu jako Nadzieja).
Chiarodiluna
Miłośnik
Miłośnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nagrania i sklepy muzyczne