Strona główna forum Inne Pokrewne rodzaje muzyki

Dział o gatunkach i stylach muzycznych, które nierzadko mają ścisłe związki z muzyką klasyczną; o muzyce filmowej, jazzie, również o aranżacjach klasycznych muzyki popularnej

Re: Jazz

Postprzez Trazom » sobota, 3/02/18, 01:29

Kaloryferarzu, powiem Ci, że miałem kiedyś co nieco podobne odczucia. Do jazzu przekonałem się słuchając go na żywo. To dopiero frajda! Potem zacząłem słuchać Komedy i całej reszty.
Blog o muzyce:
https://muzykophil.wordpress.com
Trazom
Meloman
Meloman

Postprzez kaloryferarz » sobota, 3/02/18, 01:29

Przeklikałem to na szybko, z pewnością to odsłucham w całości jutro. Ten spokojny utwór od 12:15 chyba mi się spodoba. Tylko znowu te fałsze... Oni tam też improwizują czy jednak coś wcześniej ustalali?
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1985

Postprzez Trazom » sobota, 3/02/18, 01:33

Nie no, część jest zapisaną kompozycją (podstawowe tematy i układ głosów), część jest improwizowana (rozwój), jak to zazwyczaj w jazzie, jak mniemam :)
Blog o muzyce:
https://muzykophil.wordpress.com
Trazom
Meloman
Meloman

Postprzez kaloryferarz » sobota, 3/02/18, 01:36

Ufff :) Myślałem, że tak kompletnie z czachy jadą. Schodzą się w piwnicy, jakiś pogłówniejszy mówi: czy czte.. ryyyy! I jadą z koksem :)
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez Tezeusz » wtorek, 6/02/18, 22:24

I jak tam, przesłuchałeś całość? Jak wrażenia?
Tezeusz
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1990

Postprzez kaloryferarz » wtorek, 6/02/18, 22:28

Niestety nawał pracy nie pozwolił odsłuchać. Ale obiecałem sobie, że to zrobię! Nie odpuszczę (podobno) smacznego utworu na youtube. Zwłaszcza, że na moją prośbę ktoś podjął jakiś wysiłek i podał przykład, o który prosiłem. Z pewnością podzielę się swoimi wrażeniami po odsłuchaniu. Dziś niestety nie mogę już odsłuchać bo spożyłem nieco alkoholu, a to psuje cały efekt :/
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez kaloryferarz » poniedziałek, 12/03/18, 09:17

Na jakimś forum orkiestr dętych na fb wywiązała się dyskusja o repertuarze. Wspomniałem coś o prawdziwych obrzydliwościach, które gramy w naszej orkiestrze, np. "Tiger rag", "American patrol" czy inne dixie. Dowiedziałem się wtedy, że "jak możesz tego nie lubić, przecież to.... dżes!". No i właśnie mi przypadkowo wyjaśnili dlaczego tak bardzo nienawidzę tych utworów :) Nasz kapelmistrz mówił nie raz: dobra mamy granie na jakimś festynie/imprezie zamkniętej/gdzieśtam, musimy zagrać coś czadowego! No.. i gramy te tigerragi, americanpatrole czy inne dixie i... nic :) Ludzie gadają, nikt nie słucha.
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez kaloryferarz » poniedziałek, 13/08/18, 07:44

Kilka dni temu słuchałem jazzu. Na szczęście ani mi, ani mojej żonie się asortyment w tym salonie meblowym nie podobał i szybko stamtąd wyszliśmy :)
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez kamski » czwartek, 16/08/18, 00:56

kaloryferarz napisał(a):Kilka dni temu słuchałem jazzu. Na szczęście ani mi, ani mojej żonie się asortyment w tym salonie meblowym nie podobał i szybko stamtąd wyszliśmy :)
W meblowym? Może puszczali jakąś smooth jazz pościelówę?
kamski
Meloman
Meloman

Postprzez kaloryferarz » poniedziałek, 20/08/18, 20:50

Nie wiem co to było. Trąbka, fortepian, perkusja. Nuda.
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez schubertpączek » czwartek, 6/12/18, 15:36

schubertpączek
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1988

Poprzednia strona

Powrót do Pokrewne rodzaje muzyki