Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Internet, media i inne źródła

Miejsce do wymiany opinii na temat źródeł informacji o muzyce klasycznej: stron internetowych, stacji radiowych, kanałów telewizyjnych, książek, czasopism, artykułów, itp.

Re: Oprogramowania muzyczne

Postprzez Chiarodiluna » niedziela, 15/07/18, 14:38

O, to wielka szkoda, że nie ma takiej możliwości !

Podam Ci inny przykład, uwzględniając też fakt, że jesteś wielce obeznanym miłośnikiem Fryderyka Chopina. Jest taka piosenka Michała Bajora na głos męski solo z samym tylko fortepianem - ‘Nie opuszczaj mnie’. Akompaniament subtelnie wybrzmiewa tu niczym nokturn o wybitnie chopinowskiej stylistyce wyrazu. Nawet wymagana trzyczęściowa struktura tej miniatury jest jakby zachowana (chorał - wybuch emocji – wyciszenie). Posłuchaj kiedyś przy okazji. Na pewno się ze mną zgodzisz.

Ale do rzeczy. Dla mnie tekst tej piosenki jest nie do przyjęcia, gdyż jest niemęsko przerysowany. Jakże miło by było za pomocą takiego nieistniejącego oprogramowania, w tym akurat wypadku, niezależnie od talentu Michała Bajora, jednak pozbyć się melorecytowanego przez niego tekstu, żeby uzyskać sam tylko nokturn na fortepian solo. Czyż nie ?

A może ktoś już o tym samym pomyślał i jednak jest? Nie wiem niestety, kto jest autorem tego przepięknego akompaniamentu. A może to zaginiony prezent Chopina dla żony Mendelssohna? [żart]
Chiarodiluna
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez Arturo » niedziela, 15/07/18, 16:40

Myślę, że można spróbować ze wszystkim co ma korektor graficzny. Trzeba odciąć pewne częstotliwości. Np. 8 lat temu podczas mundialu w RPA jacyś goście z Anglii znaleźli częstotliwości dźwięku wuwuzeli dzięki czemu widzowie mogli oglądać mecze z dźwiękiem trybun itd, ale bez wkurzających trąbek. :D Niestety większej wiedzy nie mam, ale może ktoś inny będzie wiedział.
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Rok urodzenia: 1988

Postprzez Arturo » poniedziałek, 16/07/18, 10:55

PS. Jeżeli utwór nagrywany był w studiu, a każda ścieżka była rejestrowana osobno to oczywiście nie ma problemu z uzyskaniem samego akompaniamentu. Tylko nie wiadomo czy łatwo będzie znaleźć kontakt do tych ludzi i czy mają to jeszcze wszystko zapisane itd.
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Rok urodzenia: 1988

Postprzez Magnus » poniedziałek, 16/07/18, 11:13

Nie zostaje nic innego jak kleić midi w jakimś programie typu DAW i później to próbować odtwarzać jakimś VST (na googlu pełno tego :) ). Można wycinać pasma częstotliwości i robić jakieś cuda ale nigdy nie uzyskasz czegoś, co będzie Cię satysfakcjonowało i nie denerwowało podczas słuchania.
Jak coś zdziałasz to wrzuć do oceny :ok:
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez kaloryferarz » czwartek, 26/07/18, 15:09

Kluczą sprawą jest tutaj posiadanie nagrania takiego utworu w odpowiedniej wersji (osobne ścieżki). Jeżeli tego nie masz, to... masz problem. Kiedy wycinali głos Anny Jantar z jakiejś jej piosenki po to, aby zmiksować go z głosem Natalii Kukulskiej, żeby było wrażenie jakby śpiewali razem, to podobno strasznię się nad tym dźwiękowcy namęczyli i to pomimo dużego budżetu na wykonanie takiego zabiegu. Obstawiam, że praktycznie to jest niemożliwe w Twoim przypadku.
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1985

Postprzez clavia » środa, 8/08/18, 17:09

Moim zdaniem jest możliwe. Pełno jest w internecie grup jak np. Na Pełnej i wiem, że im głos wycinaja osoby bez wykształcenia dźwiękowego. Trzeba mieć dobry program np. FL Studio albo samemu ze słuchu robić ścieżkę dźwiękową Wystarczy wirtualne instrumenty odpalić z np. FL studio i zrobić takie same barwy jak w oryginale. Instrumenty ściąga się jako wtyczki vst.
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez Magnus » środa, 8/08/18, 19:02

Zrobienie takich samych barw jak w oryginale jest praktycznie awykonalne :) Można podejść blisko jednak nigdy nie będziesz w stanie odtworzyć oryginału. Są wtyczki wycinające wokal, jednak trzeba mieć bardzo dużo szczęścia i mieć super jakość nagrania :) Raczej patowa sytuacja
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Poprzednia strona

Powrót do Internet, media i inne źródła