Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Dyskusja ogólna

Wszystko co interesuje słuchaczy muzyki klasycznej; tematy, które nie pasują do innych działów

Gitara klasyczna do nauki dla dziecka

Postprzez Moklowicz » środa, 20/11/19, 13:25

Moja córka lat 8 chciałby rozpocząć naukę gry na gitarze.
Ja osobiści trochę na gitarze kiedyś akustycznej grałem, ale to już dawne dzieje.
Moje pytanie jest następujące:
czy 400 zł wystarczy na pierwszy instrument?
Moklowicz

Rok urodzenia: 1997

Re: Gitara klasyczna do nauki dla dziecka

Postprzez postrzelony » czwartek, 21/11/19, 09:41

Wystarczy do zniechęcenia. Instrument do nauki musi być naprawdę dobry, by móc czerpać przyjemność z gry na na nim. Za 400 zł kupisz co najwyżej chińskiego bubla, który będzie wymagał co chwilę strojenia. Jak poważnie myślisz o edukacji córki, to kup jej gitarę, na której będzie mogła dobrze się rozwijać. Nie podałeś ile córka ma wzrostu, ale dla takiej ośmiolatki to zapewne rozmiar 1/2 ewentualnie jak nie jest mikruskiem to 3/4. Najlepiej wybierzcie się do sklepu i niech sobie córka przymiarkę zrobi. I jeżeli ma to być instrument do nauki a nie atrapa, to licz się z wydatkiem ok. tysiąca złotych.
postrzelony

Rok urodzenia: 1968

Re: Gitara klasyczna do nauki dla dziecka

Postprzez Magnus » czwartek, 21/11/19, 17:11

Moja pierwsza gitara kosztowała 40 złoty i dała mi masę pasji i motywacji :) Tata kupił ją od kolegi który znalazł ją gdzieś w polu na wsi (pewnie gruba impreza musiała być :D )
Jak dziecko nie będzie chciało to i na gitarze za 10 000 zł nie będzie grało :) Pozdrawiam!
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Powrót do Dyskusja ogólna