Strona główna forum Muzyka klasyczna Wykonawcy

Wszystko o specjalistach w sferze wykonawczej muzyki klasycznej: zespołach orkiestrowych, dyrygentach, pianistkach, skrzypaczkach, wiolonczelistach, itd.

Vanessa Mae

Postprzez chlebik » środa, 28/10/15, 10:11

Hej,

tak sobie ostatnio przypomniałem o tej pani. Pamiętam dość dobrze jej utwory (szczyt ich słuchalności przypadał na koniec mojej podstawówki i początek liceum) - oczywiście mówimy o 'pop-klasyce'. Jednakże pamiętam też w jej wydaniu album 'China Girl', gdzie nagrany był jak teraz czytam na wiki koncert, fantazja na temat 'Nossum Dorma' i jeden z jej utworów, któremu jednakże znacznie bliżej do klasyki niż popu.

Ciekawy jestem opinii forumowiczów na temat samej wykonawczyni, a także jej dokonań 'klasycznych' (łącznie 4 płyty). Lubimy? Nie lubimy?
chlebik
Słuchacz
Słuchacz

Rok urodzenia: 1984

Re: Vanessa Mae

Postprzez Arturo » środa, 28/10/15, 19:46

Co ciekawe wystąpiła na igrzyskach w Soczi w narciarstwie alpejskim i przyłapali ją na dopingu. :D
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Rok urodzenia: 1988

Postprzez Winicjusz » środa, 28/10/15, 22:53

W mojej opinii ta Pani jest ukierunkowana głównie na "masowego widza", który muzyk klasyczną kojarzy tylko z Czterema porami roku Vivaldiego, a jej utwory są w takim charakterze wykonywane i dobrane. Można to ująć jako robienie "show" w celach stricte komercyjnych, a takie coś kłóci się z wieloma rzeczami... nie mój gust 8)
Winicjusz
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1995

Postprzez Justine » poniedziałek, 19/06/17, 09:38

Pamiętam ją, ale ja jednak nie bardzo lubię "elektryczne skrzypce.." jednak podziwiam,że potrafi na tym grać.. bo to nie jest łatwe. Kilka utworów mi się jej podobało, ale jakoś mnie nie przekonała.
"Mówię w trzech językach : Angielskim, Niemieckim i w języku MUZYKI" - DAVID GARRETT

Ida Haendel, Itzhak Perlman, David Garrett :)) ♥
Justine
Adept
Adept

Postprzez kaloryferarz » poniedziałek, 19/06/17, 09:45

Winicjusz napisał(a):W mojej opinii ta Pani jest ukierunkowana głównie na "masowego widza", który muzyk klasyczną kojarzy tylko z Czterema porami roku Vivaldiego, a jej utwory są w takim charakterze wykonywane i dobrane. Można to ująć jako robienie "show" w celach stricte komercyjnych, a takie coś kłóci się z wieloma rzeczami... nie mój gust 8)

Jakbyś wiedział, jaką kasiurę zgarnął Haendel za niejeden swój utwór to też powiedziałbyś, że kłóci się to z wieloma rzeczami i było stricte komercyjne? :) Mnie kompletnie nie interesuje czy coś jest komercyjne czy nie. Jak utwór jest wysokiej jakości to dla mnie mógł to kompozytor napisać nawet na kolanie w pociągu na trasie Okocim - Żywiec w zamian za kasę na browary :)
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1985

Powrót do Wykonawcy