Strona główna forum Muzyka klasyczna Instrumenty

Wszystko, co związane z przyrządami wytwarzającymi dźwięk, dzięki którym powstaje muzyka płynąca do naszych uszu.

Re: Instrumenty

Postprzez zn21 » poniedziałek, 4/12/17, 00:17

za czasów komuny Krzesimir Dębski był bodajże na zachodzie w celach zarobkowych aby kupić sobie jakiś dobry instrument. Konkretnie nabył syntezator już nie pamiętam jakiej japońskiej firmy. Oczywiście był dumny bo na polskie warunki było to coś!
Na targach jakiś ważny gość zagadał do niego aby nie kupować takich instrumentów bo to plastik, brzmienie nie warte tego i w ogóle do kitu i trzeba zaprotestować. Pan Krzesimir załamany jak to, przecież ja tu fortunę wydałem i nie stać mnie na coś lepszego. Gość zapytał się a skąd Pan jest? On odpowiedział, że z Polski. Wtedy gość popatrzył na pana Krzesimira i powiedział a z Polski to nie, to zmienia postać rzeczy, to dla Ciebie to dobry instrument, to wszystko ok. :lollol:

Ja nie miałem szczęścia nauki gry na jakimkolwiek instrumencie.
Uwielbiam brzmienie skrzypiec a przede wszystkim oboju barokowego.
zn21
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1968

Postprzez clavia » środa, 20/12/17, 20:20

Ja od elektronicznych wolę akustyczne. Na szczęście przyjaciółka jest po muzyku profil fortepian i mam dostęp do akustyka. Jesli jednak wolisz elektroniczne to polecam poczytać http://www.muzykuj.com/felietony/jakie- ... ,1676.html
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez jurekt49 » środa, 27/12/17, 20:00

Kupiłem pianino elektroniczne KAWAI CN-27R w zestawie z siedziskiem i słuchawkami!

https://www.thomann.de/pl/kawai_cn_27_r_set.htm

Jestem bardzo zadowolony mimo, iż nie jest to instrument strunowy. Wypróbowałem go wcześniej w sklepie we Wrocławiu i brzmienie jak i działanie klawiszy oceniam lepiej, niż w nieco nawet droższej Yamaha.
Pierwsze domowe "recitale" wykonane, teraz trzeba popracować nad techniką, która szwankuje po dłuższym okresie przerwy w graniu. :fortepian:
jurekt49
Słuchacz
Słuchacz

Rok urodzenia: 1959

Postprzez zn21 » środa, 27/12/17, 20:26

gratulacje :ok:
zn21
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1968

Postprzez clavia » niedziela, 31/12/17, 01:49

Gratulacje, życzę udanej gry. :-)
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez kaloryferarz » piątek, 9/02/18, 15:35

Gram na dwóch instrumentach. Pierwszy i mój główny to akordeon guzikowy z tzw. barytonami, marka Pigini, a model to nie mam pojęcia. Jest to instrument kanałowy (takie szlachetne brzmienie, nie pierdzi jak zwykły akordeon), półkoncertowy. Pół - dlatego, że ma ciut mniejszą skalę niż koncertowy. Z tego co kojarzę, to kończą na nim II stopień. Grywam głównie Bacha, ostatnio spoglądam w stronę Haendla, Scarlattiego i pomniejszych kompozytorów. Oczywiście we święta idą w ruch jakieś kolędy w organowych opracowaniach. Mój stan edukacji jest taki, że od 8 lat chodzę prywatnie na lekcje akordeonu do nauczyciela z PSM. Kiedyś bywały regularnie (raz w tyg po 2h), a teraz coraz rzadziej, ale raz w miesiącu lekcje mam. Nie chodziłem nigdy do szkoły muzycznej. Naukę zacząłem będąc już dorosłym człowiekiem. Rozrywki nie gram wcale.
Drugim instrumentem jest klarnet. Buffet, model jakoś E12F, coś takiego :) Do tego dokupiona porządna ligaturka i nieco lepszy ustnik (nie wiedziałem, że mendy są takie drogie!). Jest to instrument drewniany, baaaardzo ładnie, ciepło brzmi nawet u takiego początkującego jak ja. Świetnie stroi i świetnie stapia się z innymi instrumentami. Chodzę prywatnie do nauczycielki klarnetu z PSM, od około 2 lat, ale miałem kilkumiesięczną przerwę (tak z 6-8 miesięcy) więc tak naprawdę gram około 1.5 roku. Z tym moim poziomem zostałem przyjęty do jakiejś lokalnej orkiestry dętej, która została założona ze 3 lata temu. Skład mamy malutki, bo na próbach regularnie bywa ok 5-8 osób, a na koncertach ok 15. Ale przy tak małej liczbie osób wszystko bardzo ładnie stroi. Niestety głównie gramy tam rozrywkę, której nienawidzę.
W czasach solidnych ćwiczeń (trwało to ok 2-3 lata) na akordeonie ćwiczyłem od ok 2h do 6h dziennie (mając 2 dzieci i pracę), bez dnia przerwy. 4-6h w soboty i niedziele, a minimum 2h dziennie w tygodniu. Na klarnecie ćwiczę max 30 min. przez ok 2-4 dni w tygodniu.

Obecnie na tapecie mam:
akordeon: kaprys g-moll Haendla, preludium f-moll (bwv 881) z DWK, to jest chyba tom drugi, preludium d-moll z małych preludiów Bacha (chyba bwv 935) oraz preludium c-dur (bwv 553). Niestety obecnie słabiutko z regularnymi ćwiczeniami i pewnie całe miesiące zajmie mi ukończenie tych utworów;
klarnet: mnóstwo nutek orkiestrowych, same pierdoły choć bywają też dość trudne dla mnie, stały repertuar to kolędy i wielkanocne. Trochę marszów, walców. Ostatnio kapelmistrz przyniósł coś 3-4 chorały Bacha, którymi jestem zachwycony!

Córka, chodzi do PSM na fortepian. Zaczął chodzić mi po głowie pomysł, żeby nauczyć się czegoś wolnego Bacha na pianinie:) Ale musi ten pomysł dojrzeć. Na pianinie nie umiem grać.
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1985

Postprzez kaloryferarz » czwartek, 15/02/18, 12:32

Zakup przyklepany, zaliczka zapłacona. Teraz czekam tylko na termin w firmie transportowej. Jeżeli się nic nie zmieni, to w najbliższy poniedziałek lub wtorek zagości u nas w domu pianino, po obejrzeniu różnych-różnistych instrumentów zdecydowaliśmy się na Yamaha U3 (brązowe). Kupiłem je dla córek, starsza już jest w PSM I st. w klasie fortepianu, druga jeszcze chodzi do przedszkola ale ma tam 2x w tygodniu zajęcia z pianina. Zdziwiłem się, bo żona bardzo się angażowała w ten zakup i nawet sensowne opinie zdarzało się jej wypowiedzieć :) Mam nadzieję, że wpasuje się akustycznie do naszego domu.
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez Tezeusz » czwartek, 15/02/18, 15:30

Też bym takie chciał, ale nie mam pojęcia o grze.
Tezeusz
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1990

Postprzez Magnus » niedziela, 18/02/18, 16:25

Bazantar
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez kaloryferarz » wtorek, 8/05/18, 20:38

No to mam nowe hobby. Przynajmniej raz w tygodniu robię samodzielnie korektę stroju :/ Kupiłem klucz stroicielski, tłumiki itp. No ładnie ładnie... plus tego taki, że może kiedyś będę dorabiał jako stroiciel jak dojdę do wprawy :) Pierwszy raz w życiu 2 struny stroiłem 2h. Obecnie po paru tygodniach, zajmuje mi to z 15-30min.
kaloryferarz
Miłośnik
Miłośnik

Poprzednia strona

Powrót do Instrumenty