Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Muzyka klasyczna dookoła nas

Dział o obecności muzyki klasycznej w świecie, w kulturze masowej, również o odniesieniach do niej w innych dziedzinach sztuki (filmie, literaturze, malarstwie)

Muzyka klasyczna i rap

Postprzez Julianna » wtorek, 29/03/16, 20:31

Według mnie to ciekawe połączenie. Słyszałam kilka utworów z fragmentami muzyki poważnej tego typu jak smyczki,fortepian,kontrabas itd,itp.A wy Kochani jak myślicie :)
Julianna
Słuchacz
Słuchacz

Re: Muzyka klasyczna i rap

Postprzez Magnus » wtorek, 29/03/16, 21:20

Tutaj też jest fortepian, co nie znaczy, że nawet stało to obok muzyki poważnej.
Jeśli masz jakieś ciekawsze przykłady, chętnie przesłucham. Pozdrawiam !

Uwaga ! piosenki zawierają wulgaryzmy !
1 - fortepian
2 - smyczki + fortepian
Spoiler:
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez Tezeusz » wtorek, 29/03/16, 23:13

Julianna napisał(a):Według mnie to ciekawe połączenie.

:|

Słyszałam kilka utworów z fragmentami muzyki poważnej tego typu jak smyczki,fortepian,kontrabas itd,itp.

:|

A wy Kochani jak myślicie :)

Po przeczytaniu twojego posta można tylko chwycić swą umęczoną głowę i tak iść w dal, całując ją z czułością.
Tezeusz
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1990

Postprzez schubertpączek » wtorek, 29/03/16, 23:46

Należy pojąć że rap to jest też jazz czyli klasyczna muzyka poważna czarnoskórych i w latach 80-90 czerpali oni sample z jazzu właśnie. Poza tym takie coś jak Julianno podałaś nie istnieje, to tylko bezznaczeniowe wstawki, co innego w amerykańskim i klasycznym rapie. Tam często sampel jest czyjąś wcześniejszą kompozycją ale to zależy jaką dusze ma dany DJ i co chce robić z muzyką.
https://www.youtube.com/watch?v=bQ0u2jjXs_o
schubertpączek
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1988

Postprzez Arturo » środa, 30/03/16, 14:04

To, że coś ma fortepian lub smyczki to nie znaczy, że ma od razu cos z muzyki klasycznej. To takie myślenie w stylu schubertpączka. Może jestem hipokrytą bo wrzucałem kiedyś Michała Jacaszka jako przykład połączenia muzyki elektronicznej i klasycznej jednakże w jego muzyce wykorzystanie instrumentów jest bogatsze i nie sa to tylko sample w dodatku to człowiek, który przyznaje się, że inspiruje sie muzyką klasyczną np. Schubertem.
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Postprzez Tezeusz » środa, 30/03/16, 14:10

Arturo napisał(a):To, że coś ma fortepian lub smyczki to nie znaczy, że ma od razu cos z muzyki klasycznej. To takie myślenie w stylu schubertpączka.

Dokładnie tak. Podobnie w dziale Rozpoznawanie utworów, większość albo chociaż znaczna część zagadek tak naprawdę wcale nie dotyczy muzyki poważnej. To jest jakaś tragedia, że ludzie nie umieją odróżnić muzyki klasycznej od jakichś klepniętych na umowę o dzieło kawałków do reklamy felg.
Tezeusz
Znawca
Znawca

Postprzez schubertpączek » środa, 30/03/16, 16:03

Może jestem hipokrytą

Może jesteś, a może po prostu nie spędziłeś wielu lat na słuchaniu dobrego jakościowego rapu od strony muzycznej.
Albumów z muzycznymi samplami godnymi uwagi jest setki.
Jeden z takich https://www.youtube.com/watch?v=V8E2lKjm43k
Godne zwrócenia uwagi są podkłady z "Life is dirty" czy "Bust my gun". Gadanie że muzyka klasyczna to muzyka klasyczna jest do bani, muzyka klasyczna to jest morze dźwięków, a z morza każdy gatunek może czerpać. I to chyba dobrze świadczy o muzyce gdy są tam takie sample, pop czy tani rock się chowa przy takim rapie.
schubertpączek
Znawca
Znawca

Postprzez Julianna » środa, 30/03/16, 18:55

Dobra,przepraszam wszystkich nie udało mi się to pytanie. :(
Julianna
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez Magnus » środa, 30/03/16, 19:28

Droga Julianno, nie przepraszaj, bo nic złego nie zrobiłaś :) Każdemu z nas codziennie zdarza się nieprecyzyjnie sformułować pytanie, czy popełnić pospolitą "gafę" :)
Arturo - Treny Jacaszka bardzo przypadły mi do gustu :) Polecam każdemu, kto jeszcze nie miał okazji zatopić się w ten monolog. Rzeczywiście, nie za wiele tam nawiązań do muzyki poważnej :)
Swego czasu widziałem gdzieś koncert któregoś z bardziej popularnych polskich raperów, wraz z orkiestrą symfoniczną w NOSPRze. Kojarzy ktoś o co chodzi ? Średnio spodobał mi się z tego co pamiętam ten występ, poniekąd przerost formy nad treścią :)
I te machające łapy dresów pod sceną sali koncertowej, coś pięknego :D
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez Arturo » środa, 30/03/16, 20:21

Magnus napisał(a):Swego czasu widziałem gdzieś koncert któregoś z bardziej popularnych polskich raperów, wraz z orkiestrą symfoniczną w NOSPRze. Kojarzy ktoś o co chodzi ?

Może LUC?
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Postprzez Madame Glissando » czwartek, 31/03/16, 17:25

Ja osobiście nie lubię rapu i unikam go. Uważam, że od niego ludzie są jeszcze bardziej prymitywni i niewrażliwi.
Madame Glissando
Erudyta
Erudyta

Postprzez Tezeusz » czwartek, 31/03/16, 20:31

Madame Glissando napisał(a):Ja osobiście nie lubię rapu i unikam go. Uważam, że od niego ludzie są jeszcze bardziej prymitywni i niewrażliwi.

Masz słuszność, urocza Madame. Mimo młodego wieku jesteś bardziej rozsądna, niż wielu starszych obojga płci. Rap, lepszy czy gorszy, skierowany jest do społecznych dołów, do prostaków bez czci i wiary. To, czy do bitu dołączone są sample z klasycznymi instrumentami, nie ma wielkiego znaczenia, bo muzycznie jest to nadal nędza niewarta uwagi.
Tezeusz
Znawca
Znawca

Postprzez clavia » czwartek, 31/03/16, 20:56

Ja bardzo lubiłam rap jak byłam w gimnazjum. Teraz tylko pojedyncze piosenki. Muzyka (tworzone bity na maszynach, syntezatorach) lepsza od Disco Polo (głównie keyboardy, aranżery) a nawet teksty lepsze. Dla młodzieży pogubionej nawracającej się polecam rap chrześcijański, gdyż młodzież łatwiej trafi przez niego do Jezusa.

"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez Madame Glissando » czwartek, 31/03/16, 21:22

clavia napisał(a):Dla młodzieży pogubionej nawracającej się polecam rap chrześcijański, gdyż młodzież łatwiej trafi przez niego do Jezusa.

Myślę że dla większości jest obojętne, czy rap jest o Bogu, czy o trawce.
Madame Glissando
Erudyta
Erudyta

Postprzez Tezeusz » czwartek, 31/03/16, 21:29

Madame Glissando napisał(a):Myślę że dla większości jest obojętne, czy rap jest o Bogu, czy o trawce.

Mało tego, rap o trawce na pewno wielu zachęci do palenia, za to rap o Bogu nikogo nie zachęci do modlitwy, choćby dograno do niego skrzypce i chóry anielskie.
Tezeusz
Znawca
Znawca

Następna strona

Powrót do Muzyka klasyczna dookoła nas