Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Muzyka klasyczna dookoła nas

Dział o obecności muzyki klasycznej w świecie, w kulturze masowej, również o odniesieniach do niej w innych dziedzinach sztuki (filmie, literaturze, malarstwie)

Muzyka dla dzieci

Postprzez Meloman2000 » środa, 6/01/16, 22:31

Witam, chciałabym nauczyć moje dziecko podstaw gry na pianinie. Polecacie jakieś książki, nuty dla najmłodszych najlepiej w formie zabawy?
Bardzo mi zależy na umuzykalnieniu mojego maluszka :)
Meloman2000

Rok urodzenia: 1983

Re: Muzyka dla dzieci

Postprzez 214182 » środa, 6/01/16, 22:53

Meloman2000 napisał(a):Witam, chciałabym nauczyć moje dziecko podstaw gry na pianinie. Polecacie jakieś książki, nuty dla najmłodszych najlepiej w formie zabawy?

Zeszytów z nutami dla dzieci jest bardzo dużo, polecam wybrać się do księgarni muzycznej tam na pewno coś się znajdzie. Wszystko zależy też od tego w jakim wieku jest dziecko.
214182

Postprzez Magnus » środa, 6/01/16, 23:18

Polecam katowanie dzieciaczka Wagnerem po parę godzin dziennie. Znienawidzi muzykę, ale przynajmniej będziesz miała pewność, że rozwiąże trytony w każdych możliwych pozycjach i skalach :)

A tak poważnie :) Spytam się jutro koleżanki, która prowadzi zajęcia umuzykalniające z dziećmi, co poleca :)
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez Meloman2000 » środa, 6/01/16, 23:34

214182 napisał(a):
Meloman2000 napisał(a):Witam, chciałabym nauczyć moje dziecko podstaw gry na pianinie. Polecacie jakieś książki, nuty dla najmłodszych najlepiej w formie zabawy?

Zeszytów z nutami dla dzieci jest bardzo dużo, polecam wybrać się do księgarni muzycznej tam na pewno coś się znajdzie. Wszystko zależy też od tego w jakim wieku jest dziecko.

Mój dzieciak aktualnie chodzi do zerówki, myślę że jest w miarę pojęte bo radzi sobie z prostymi piosenkami :)
Meloman2000

Postprzez 214182 » środa, 6/01/16, 23:53

Niektóre książeczki mają kolorowe nuty (dany kolor odpowiada danemu dźwiękowi) proponuje nawet zaznaczyć kolorami na klawiaturze dźwięki tak samo jak w nutach, na pewno będzie dzieciaczkowi łatwiej ;) Ja w taki sposób zostałam uczona i pamiętam, że była to świetna zabawa.
214182

Postprzez Meloman2000 » środa, 6/01/16, 23:59

214182 napisał(a):Niektóre książeczki mają kolorowe nuty (dany kolor odpowiada danemu dźwiękowi) proponuje nawet zaznaczyć kolorami na klawiaturze dźwięki tak samo jak w nutach, na pewno będzie dzieciaczkowi łatwiej ;) Ja w taki sposób zostałam uczona i pamiętam, że była to świetna zabawa.

Świetny pomysł ! Jutro pójdę poszukać takich nut w księgarni.
Meloman2000

Postprzez 214182 » czwartek, 7/01/16, 00:17

Myślę, że warto również rozważyć wysłanie dziecka na rytmikę która jak wiadomo przede wszystkim służy umuzykalnieniu, ponadto wspomaga rozwój ruchowy dziecka.
214182

Postprzez Winicjusz » czwartek, 7/01/16, 02:25

Polecam słuchanie w obecności dziecka płyt z muzyką klasyczną czy dwójki z radia - to też umuzykalnia ;)
Winicjusz
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1995

Powrót do Muzyka klasyczna dookoła nas