Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Rozpoznawanie utworów

Usłyszałeś utwór, ale nie znasz tytułu? Chciałbyś dowiedzieć się kto jest kompozytorem tej znanej melodii? Tutaj możesz poprosić o pomoc w identyfikacji!

trudna sprawa Nie znam ani tytułu ani wykonawcy

Postprzez Mateusz » środa, 19/06/13, 13:12

Witam. Witam jestem nowy więc wypada się przywitać. Jestem Mateusz i Poszukuję tytułu utworu, Ale sprawa jest trudna gdyż Nie znam Ani tytułu ani wykonawczyni.
To co o utworze wiem na pewno:
śpiewa kobieta.
Nim zaczyna śpiewać coś nuci (przez jakieś 10 sekund) ale nie są to raczej słowa.
Głos kobiety był mocny ( może trochę przez nos)
Wydaje mi się, że było trochę podobne do nella fantasia ( to jest raczej ostateczne stwierdzenie gdyż mogę już nie pamiętać )
Utwór słyszałem przypadkowo na youtube jakieś rok temu.
Niestety nie mogę go powtórnie znaleźć mimo iż oscyluje cały czas koło tych samych wykonawców i kompozytorów. Gdybym umiał to bym go zanucił ale nie potrafię :(
Liczę na waszą pomoc. Może zadane przez was pytania wyzwolą, że przypomnę sobie coś jeszcze.
Mateusz
Mateusz
Adept
Adept

Rok urodzenia: 1986

Re: trudna sprawa Nie znam ani tytułu ani wykonawcy

Postprzez orvokki » środa, 19/06/13, 17:16

powiem tak....
chłopie, jak ktoś to rozpozna, to stawiam bilet do filharmonii ;)
"Trzeba być kimś, jeśli chce się uchodzić za coś..." Ludwig van Beethoven
orvokki
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez Mateusz » wtorek, 25/06/13, 22:02

To ja wiem, że trudna. Gdyby była prosta to bym się nie pytał tylko oznajmił iż ta muzyka jest piękna aż łzy porusza.
Mateusz
Adept
Adept

Postprzez DeeDee » środa, 26/06/13, 20:35

takich utworów są setki. Gdybyś znał styl, ( np. barokowe utwory są b. charakterystyczne. Czy to jest jakaś aria czy ona śpiewa do rozbudowanej muzyki ? A po jakiemu śpiewa ? Może po łacinie ? I taka konkluzja- czy po roku będziesz umiał stwierdzić , że to jest właśnie to ?
DeeDee
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1976

Postprzez Mateusz » środa, 26/06/13, 21:17

styl bardzo podobny do nella fantasia http://www.youtube.com/watch?v=-UjFnL8Fphs
język trudno powiedzieć na pewno nie azjatyckie i nie hiszpańsko-podobne ani niemiecki ani grecki, coś jak może angielski lub włoski może ale to może francuski.
Ona na początku nie śpiewa tylko coś nuci. jak bym miał to zapisać to by było coś w taki wzór ( neeejseeeeee neeeejseeee)
Głos tej kobiety brzmi trochę jak przez zaciśnięte gardło( nosowy?)
A utwór na pewno bym rozpoznał i to po pierwszych 5 sekundach. to nucenie z początku jest bardzo charakterystyczne; nigdy podobnego nie słyszałem.
Mateusz
Adept
Adept

Postprzez Mateusz » środa, 26/06/13, 21:21

Aha to co mi się wydaje ale może być zupełnie błędne to że wtedy szukałem Vangelisa.
W ogóle oscylowałem zawsze koło Vangelisa, Mericone, Nino Rota , Ery.
Mateusz
Adept
Adept

Postprzez DeeDee » czwartek, 27/06/13, 21:58

przykro mi, nie pomogę . Ale na pocieszenie powiem, że miałam podobny problem z pewnym utworem organowym i później na niego trafiłam.
DeeDee
Meloman
Meloman

Postprzez Mateusz » czwartek, 27/06/13, 21:59

Ale miałeś dobre chęci. Temat zostawiam otwarty może jakaś dusza będzie wiedzieć o co mi chodzi :)
Mateusz
Adept
Adept

Postprzez Ilona » czwartek, 1/08/13, 20:37

"Hans Zimmer & Lisa Gerrard - Gladiator- main theme" ???
Ilona

Postprzez DeeDee » czwartek, 1/08/13, 20:58

no właśnie- może Lisa Gerard albo Dead Can Dance? ( ona jest wokalistką tego zespołu, ale ma też własne, odmienne utwory. Co, jak co, ale jej głos jest mocny ! ( wiem- słyszałam na żywo )
DeeDee
Meloman
Meloman

Postprzez Mateusz » czwartek, 1/08/13, 22:21

Lisa Gerard raczej nie. Utwór o który mi chodzi jest po prostu zaśpiewany. Jedynym " udziwacznieniem" jest to "nucenie" na początku
Mateusz
Adept
Adept

Postprzez Mateusz » niedziela, 4/10/15, 21:38

Minęło trochę czasu a ja wciąż szukam. Odświeżam temat.
Mateusz
Adept
Adept

Postprzez Mu_ » wtorek, 6/10/15, 19:44

Hah! Przypomniało mi to sytuację sprzed lat gdy nie było jeszcze Internetu. Mógł to być rok 1979. W telewizji leciał wtedy francuski serial animowany pt. "Był sobie człowiek" na początku którego tło stanowiła przepiękna muzyka wprawiająca mnie w stan zachwytu. W napisach końcowych, przelatujących bardzo szybko (w tamtych czasach nie było również nagrywania video) nie mogłem znaleźć żadnej wskazówki. Nikt ze znajomych nie potrafił podać zadnej pomocnej informacji. Nawet nazwiska kompozytora nie udało mi się ustalić. Po jakimś czasie wspólnie za znajomymi ustaliliśmy, że może to być Beethoveen. Ile bibliotek i księgarni muzycznych się naodwiedzałem śpiewając swoim drewnianym głosem paniom bibliotekarkiom główny motyw... Nic z tego. Dopiero jak się nauczyłem grać trochę utwór ze słuchu okazało się, że jest to Toccata i Fuga d-moll J.S. Bacha. :)
Potem kupiłem sobie nuty w transkrypcji fortepianowej Busoniego, nauczyłem się nut, tak uzbrojony opanowałem utwór do końca ekspozycji fugi a potem zapędzony przez kumpla grającego na fortepianie trafiłem do szkoły muzycznej... ;)
Prędzej czy później trafisz na swój utwór ale łatwiej będzie jak nauczysz się go zaśpiewać, choć kawałek. :)
Mu_
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 1965

Postprzez Mateusz » wtorek, 6/10/15, 19:57

Trochę na to liczę, że kiedyś się natknę. Sęk w tym, że w pamięci pozostaje coraz mniej "danych" :-)
Sortuje youtuba by znaleźć choć podobny głos by móc dać jakąś wskazówkę.
Puki co wszystko na próżno. :-(
Mateusz
Adept
Adept

Postprzez mechalina » sobota, 26/03/16, 16:18

Tak odnośnie nucenia do głowy przychodzi mi to: https://www.youtube.com/watch?v=C3lWwBs ... ata_player :zagadka:
mechalina

Następna strona

Powrót do Rozpoznawanie utworów