Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Rozpoznawanie utworów

Usłyszałeś utwór, ale nie znasz tytułu? Chciałbyś dowiedzieć się kto jest kompozytorem tej znanej melodii? Tutaj możesz poprosić o pomoc w identyfikacji!

LAIBACH FIAT

Postprzez Macmacs » niedziela, 14/11/21, 18:20

Witam, czyje dzieło wykorzystała grupa LAIBACH na wstępie swego utworu
15 lat temu leciało oryginalne wykonanie na dwójce PR. Proszę nie pisać, że jest to autorstwo grupy Laibach.

https://www.youtube.com/watch?v=ZGzUJySVq5w

Idealnie pasuje do symfoniki Miaskowskiego, ale to nie ......

Pozdr.
Macmacs

Re: LAIBACH FIAT

Postprzez Arturo » wtorek, 16/11/21, 20:35

Cześc, nie zdziwiłbym się jeśli to Wagner, którego fragmenty utworów ten zespół interpretował, ale ponoć też wykorzystywał muzykę Gustava Holsta, Antona Brucknera, Carla Orffa, Liszta i Szostakowicza.
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Koneser
Koneser

Rok urodzenia: 1988

Postprzez Macmacs » poniedziałek, 22/11/21, 18:43

Pudło! Następny
Macmacs

Postprzez Magnus » wtorek, 30/11/21, 00:17

Sądząc po sposobie orkiestracji jak i jakości sampli wykorzystanej do produkcji tego utworu domniemam, że jest to kompozycja autorska i nie ma nic wspólnego z kompozycjami muzyki poważnej.

Swoją drogą usłyszeć tutaj można sampel wykorzystany przez legendarny, śląski skład hip-hopowy Kaliber 44 w utworze Psychodela :D

Wracając, moim skromnym zdaniem ten wstęp jest na tyle prosty zarówno kompozycyjnie jak i produkcyjnie, że nie ma sensu szukać referencji.
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez Macmacs » niedziela, 5/12/21, 19:18

Witam, nie pytałem o fakturę lecz o melodię zawartą w pierwszych taktach. Szukam tego co usłyszałem w Programie drugim polskiego radia. pozdr.
Macmacs

Powrót do Rozpoznawanie utworów