Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Rozpoznawanie utworów

Usłyszałeś utwór, ale nie znasz tytułu? Chciałbyś dowiedzieć się kto jest kompozytorem tej znanej melodii? Tutaj możesz poprosić o pomoc w identyfikacji!

Co to za melodia?

Postprzez dziechu » środa, 5/09/18, 14:06

Witam. Jestem tu nowym forumowiczem i od razu proszącym o pomoc. Od wielu lat (chyba ponad 30) plącze mi się w głowie pewna melodia, usłyszana dawno temu. O ile pamiętam, śpiewana była przez młodą kobietę (dziewczynę), chyba w jakimś filmie, być może w którejś wersji "Alicji w krainie czarów". Nie pamiętam. Tak czy owak melodia w głowie została i męczy, a nigdy potem już tej melodii nie słyszałem. Do ostatniego miesiąca. Usłyszałem ją ponownie w filmie "Kuchnia polska". Na samym początku, grana przez orkiestrę w hotelowej restauracji. Udało mi się interesujący fragment z melodią wyekstrahować z filmu w postaci mp3, do którego to pliku zamieszczam link. Oczywiście trudno zaliczyć ten utwór do muzyki klasycznej, ale na pewno Szanowni Państwo posiadają wiedzę muzyczną sięgającą daleko poza wszelkie ograniczenia gatunkowe itp. i być może ktoś rozpozna i poda tytuł oraz autora. Przepraszam jeżeli jestem nie na temat, ale już nie mam pomysłu gdzie mógłbym szukać pomocy w tej kwestii.

Link do fragmentu granego przez hotelową orkiestrę:

https://soundcloud.com/aleksander-ma-ec ... nia-polska
dziechu

Re: Co to za melodia?

Postprzez Arturo » środa, 5/09/18, 14:27

Hej!
To jest podobne trochę do Mazurka F-dur op. 68. nr.3 Fryderyka Chopina.
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Erudyta
Erudyta

Rok urodzenia: 1988

Postprzez dziechu » środa, 5/09/18, 14:34

Arturo napisał(a):Hej!
To jest podobne trochę do Mazurka F-dur op. 68. nr.3 Fryderyka Chopina.

Tak, trochę podobne, ale tylko trochę ;) To coś innego. Dziękuję za starania.
dziechu

Postprzez dziechu » niedziela, 9/09/18, 13:28

A myślałem że to łatwe zadanie będzie ;)
dziechu

Powrót do Rozpoznawanie utworów