Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Internet, media i inne źródła

Miejsce do wymiany opinii na temat źródeł informacji o muzyce klasycznej: stron internetowych, stacji radiowych, kanałów telewizyjnych, książek, czasopism, artykułów, itp.

Wasze źródła muzyki

Postprzez nex » piątek, 3/01/14, 22:58

Jestem ciekaw jakie są źródła z których słuchacie muzyki poważnej? Z radia, na żywo, może pliki z sieci, a może macie jakieś kolekcje płyt, jeśli tak, to jak duże.

W moim przypadku wygląda to mniej więcej tak:
1% na żywo
5 % z radia ( tylko tyle, bo jestem skazany na słuchanie nie tego na co mam akurat ochotę)
10 % z internetu (ale bardziej w celu obadania czy dana muzyka mi się spodoba)
reszta to słuchanie z płyt. Moja kolekcja jest raczej skromna bo liczy około 70-80 płyt.
Ostatnio edytowano piątek, 3/01/14, 23:30 przez nex, łącznie edytowano 1 raz
nex
Meloman
Meloman

Re: Wasze źródła muzyki

Postprzez DeeDee » piątek, 3/01/14, 23:25

Chętnie korzystam ze Spotify. Mam w domu zatrważająco mało płyt- najchętniej słucham wykonań na żywo.
DeeDee
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1976

Postprzez clavia » sobota, 4/01/14, 00:40

U mnie głównie radio, potem komp np. youtube, grooveshark itd. Na końcu na żywo (gdyby u mnie w mieście grali częściej albo bym miała kasę na wypady do filharmonii np. w Gdańsku to by było częściej)
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Wirtuoz
Wirtuoz

Rok urodzenia: 1989

Postprzez SymphoAlien » sobota, 4/01/14, 00:41

Posiadam płyty, ale z nich nie korzystam, po zakupie robię kopie 1:1 i słucham z komputera bo tak wygodniej.
Radio nie słucham bo nie jestem w stanie zapanować nad tym co mi serwują. Chyba, że jakiś wieczór tematyczny.
Najlepszym dla mnie próbnikiem jest youtube. Generalnie sieć nie zawodzi w tym celu.
Słucham jedynie w wygodnym fotelu szefa ;) Słuchanie na ulicy klasyki jest dla mnie profanacją.
Koncertami na żywo nie pogardzę. Tutaj jednak znowu pojawia się problem serwowania treści.
Jednak w tym wypadku trend jest optymistyczny - w moim mieście za niedługo będą istniały aż 3 obiekty posiadające duże sale koncertowe. Teatrów itp. nie liczę ;)
SymphoAlien
Słuchacz
Słuchacz

Rok urodzenia: 1988

Postprzez clavia » środa, 22/01/14, 22:15

Ja pisałam, że najczęściej radio bo na jamniku podłączonym do głośników PR2 a inne stacje na kompie. Zgadzam się co do słuchania na ulicy. Kiedyś słuchałam muzy w słuchawkach na mieście (ciężko mi było wyjść np. do spożywczaka bez muzyki) a teraz nie z takich oto powodów:
- na mieście lepiej słyszeć auta, tramwaje itp (bezpieczeństwo)
- muzyka słyszana np. w domu poza zgiełkiem miasta ma lepszą jakość, więcej się usłyszy, wychwyci
- słuchać na mieście można wszystkiego (zgrywasz na mp3 i masz) a z kolei jak nie słuchasz na mieście to masz np. po zajęciach na uczelni czy pracy radochę, że np. zaraz wrócę do domu i posłucham Beethovena. Np. w czasach młodości moich rodziców mało kto miał słuchawki i jakoś ludzie żyli i byli szczęśliwi.
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Wirtuoz
Wirtuoz

Rok urodzenia: 1989

Postprzez Madame Glissando » poniedziałek, 27/04/15, 23:31

Ja nie słucham ani na mieście, ani w szkole, bo jest po prostu za głośno, nie można skupić się na muzyce i zachować dobrego słuchu... :D
Najczęściej słucham w domu czy na podwórku, pod drzewem (jeśli oczywiście nie szumi)... I z empetrójki. Po za tym w grę wchodzi YouTube, czasem radio, płyty... i własne wykonania ;)
Madame Glissando
Wirtuoz
Wirtuoz

Postprzez Magnus » wtorek, 28/04/15, 18:46

Popisy w szkole muzycznej - średnio raz na miesiąc, jakiś dobry koncercik - raz na pół roku. A tak to Youtube, i czasem Spotify, jeśli czegoś nie ma na Youtube :)
"Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie. -"
Magnus
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1995

Postprzez GrazynaZ » czwartek, 20/08/15, 13:04

Youtube, radiowa dwójka i koncerty - na ile fundusze pozwolą
GrazynaZ

Rok urodzenia: 1982

Postprzez jdas » niedziela, 17/07/16, 16:37

U mnie w zasadzie tylko płyty. Czasem idę na koncert jak mam czas i repertuar mi odpowiada. Ostatnio doszło do takich dziwnych rzeczy, że płyta CD jest tańsza niż to samo nagranie w formacie mp3. Tego to już zupełnie nie rozumiem, bo przecież lepiej mieć płytę, z której można sobie zrobić te pliki niż kupować same pliki. Ponadto płyty bardzo potaniały, zwłaszcza nie najnowsze nagrania (co nie oznacza, że gorsze, czasem wręcz przeciwnie) można kupić w zestawach wielopłytowych w cenie kilku złotych za sztukę. W takiej sytuacji nie ma się co zastanawiać.
jdas
Adept
Adept

Rok urodzenia: 1975

Postprzez jurekt49 » poniedziałek, 13/11/17, 13:23

Głównie płyty CD, których mam sporą kolekcję.
Oglądam regularnie koncerty online z Berlina poprzez Digital Concert Hall:
https://www.digitalconcerthall.com/en/home na TV (konieczna subskrypcja, chociaż bywają też przekazy bezpłatnie)
TIDAL - słucham na moim sprzęcie ARCAM (A19 + CDS27+2x KEF R500)
Koncerty na żywo, w zależności od repertuaru, który mi odpowiada.
jurekt49

Rok urodzenia: 1959

Powrót do Internet, media i inne źródła