Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Nagrania i sklepy muzyczne

Dyskusje o wszelkich nagraniach (CD, DVD) i wydawnictwach, również o sklepach muzycznych

Mozart - Complete Works

Postprzez GeorgTelemann » sobota, 11/03/17, 20:37

Już od bardzo dawna chciałem zdobyć box (nawet niedawno przymierzałem się do kupna) z dziełami W.A.Mozarta umieszczonymi na 170 CD. Ostatnio jednak naszło mnie pytanie - Czy warto?
1. Wiem, że w takich wydaniach często niektóre nagrania mają kiepską jakość.
2. Nie wiem czy wszystkie wykonania będą mi odpowiadać.

Z drugiej jednak strony, jak na to patrzę, kolekcjonowanie wszystkich dzieł Mozarta pojedynczo mi się średnio opłaca (głównie ze względów finansowych).

Proszę o radę i wasze zdanie na ten temat.
GeorgTelemann
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 2002

Re: Mozart - Complete Works

Postprzez Tezeusz » niedziela, 12/03/17, 15:28

A skąd potrzeba poznania dosłownie wszystkich-wszystkich dzieł Mozarta? Przecież to nie są same arcdzieła.
Tezeusz
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1990

Postprzez Gajusz_Swetoniusz » niedziela, 12/03/17, 18:30

GeorgTelemann napisał(a):Już od bardzo dawna chciałem zdobyć box (nawet niedawno przymierzałem się do kupna) z dziełami W.A.Mozarta umieszczonymi na 170 CD. Ostatnio jednak naszło mnie pytanie - Czy warto?
1. Wiem, że w takich wydaniach często niektóre nagrania mają kiepską jakość.
2. Nie wiem czy wszystkie wykonania będą mi odpowiadać.

Z drugiej jednak strony, jak na to patrzę, kolekcjonowanie wszystkich dzieł Mozarta pojedynczo mi się średnio opłaca (głównie ze względów finansowych).

Proszę o radę i wasze zdanie na ten temat.

Twoje pieniądze Twój wybór. Ale...

Co wiesz o tym zestawie? Co to za zestaw? Czy to to? http://allegro.pl/mozart-170-cd-mega-ze ... 90530.html Na pewno masz jakieś ulubione utwory Mozarta, które wyjątkowo cenisz. Spróbuj znaleźć ich próbki w internecie ( lub innymi źródłami ) i oceń czy interpretacje Ci się podobają. Na takich boxach mogą być różne nagrania. Bardzo dobre jak i słabe.

Ze swojego przypadku powiem, że zastanawiałem się nad kupnem boxa Chopina i doszedłem do wniosku, że lepiej zebrać zbiór ulubionych wykonań - pomijam fakt, że skompletowanie całej twórczości Chopina to góra 20 płyt a już takiego Mozarta czy Bacha to tak jakby troszku więcej. Co nie zmienia faktu, że 600 PLN to nie jest mały wydatek - chociaż jakbyś chciał skompletować wszystkie nagrania Mozarta to sądzę, że wydałbyś na nie około 7-8 tysięcy złotych więc przebitka cenowa jest ogromna. Licząc, że jedna płyta to wydatek co najmniej 40 PLN. Opłaca się na pewno. Jak to jest Twój ulubiony kompozytor to pewnie nie zastanawiałbym się.
Gajusz_Swetoniusz
Słuchacz
Słuchacz

Rok urodzenia: 1991

Postprzez kamski » poniedziałek, 13/03/17, 01:53

600 zł to nie jest dużo za tak obszerny komplet nagrań. Ba, poowiedziałbym, że biorąc pod uwagę ceny pojedynczych płyt to 1600 nie byłoby ceną wygórowaną.

Ja 2 lata temu nabyłem za niewiele ponad 100zł zestaw utworów Mahlera, ale tam wszystko się pomieściło na ledwie 19 płytach CD.
viewtopic.php?f=12&t=730#p6479

Rzeczywiście duży znak zapytania przy zakupie takich zbiorów to jakość poszczególnych nagrań i wybór wykonawców.
Może warto się zastanowić nad zakupem kilku zbiorów w ramach danego gatunku: np. osobno box koncertów fortepianowych, osobno box symfonii, itd.?
kamski
Meloman
Meloman

Postprzez GeorgTelemann » poniedziałek, 13/03/17, 16:22

Też się nad tym zastanawiałem, jednak mam ofertę kupna tego zestawu (170 płyt) za 200 zł. Sądzę, że jest to cena bardzo opłacalna. Zdaję mi się iż zestaw mimo wszystko warto kupić. Ewentualnie kiepskie wykonania można zastąpić lepszymi z biegiem czasu.
GeorgTelemann
Miłośnik
Miłośnik

Rok urodzenia: 2002

Postprzez kamski » poniedziałek, 13/03/17, 21:13

Za 200 zł w ogóle nie ma się co zastanawiać. Może jest do kupienia więcej egzemplarzy? 8)
kamski
Meloman
Meloman

Powrót do Nagrania i sklepy muzyczne