Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Nagrania i sklepy muzyczne

Dyskusje o wszelkich nagraniach (CD, DVD) i wydawnictwach, również o sklepach muzycznych

dobre płyty z klasyką dla dzieci

Postprzez DeeDee » poniedziałek, 24/06/13, 13:43

Czy znacie jakieś albumy z płytami z klasyką w dobrych wykonaniach ? W empiku nic dobrego nie było a byle czego na prezent kupować nie chcę.
Będę wdzięczna za pomoc.
DeeDee
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1976

Re: dobre płyty z klasyką dla dzieci

Postprzez Urlicht » środa, 20/11/13, 02:24

Internet dokonał przemiany świata. Płyty? DeeDee: może lepiej sporządzić listę utworów muzyki klasycznej, której odbiorcami stałyby się dzieci?
Na początek proponuję:
1. "Piotruś i wilk" Sergiusza Prokofiewa.Na YT jest trochę wersji tej bajki. Może coś z tych nagrań uda się gdzieś kupić.
PS. Przed chwilą sprawdziłem w/w utwór na popularnej aukcji internetowej. Jest tam DVD za niewielkie pieniądze.
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez DeeDee » środa, 20/11/13, 10:09

Nie wypada na prezent dawać dziecku listy utworów :)

Kupiłam książeczkę z wierszami z dołączoną płytą z muzyką pasującą do tekstów. Chodziło mi o coś zupełnie innego, ale nic ciekawszego nie udało mi się znaleźć.
DeeDee
Meloman
Meloman

Postprzez Urlicht » czwartek, 13/03/14, 01:39

:plyta: :plyta: :plyta: Wczoraj w Carrefourze widziałem kilka płyt: "Muzyka klasyczna dla dzieci". Vivaldi, Bach, Mozart, Beethoven i chyba ze dwie stanowiące składankę kompozycji różnych twórców. Cena każdej płyty to bodajże 9,99 zł. Gdybym poszperał lepiej, to pewnie coś jeszcze by się znalazło.
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez clavia » czwartek, 13/03/14, 10:50

Może jeszcze na noc kołysanki Brahmsa. Polecę od razu z jazzu "Lullaby Versions of Kind of Blue & Miles Davis"
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Postprzez DeeDee » czwartek, 13/03/14, 22:42

w Empiku też jest kilka teoretycznie ciekawych pozycji, ale mam obawy co do jakości wykonań.
DeeDee
Meloman
Meloman

Powrót do Nagrania i sklepy muzyczne