Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Nagrania i sklepy muzyczne

Dyskusje o wszelkich nagraniach (CD, DVD) i wydawnictwach, również o sklepach muzycznych

Która seria DVD jest lepsza?

Postprzez GADZombie » piątek, 21/02/14, 13:38

Witam
Potrzebuję nieco wzbogacić swoje zbiory i chciałbym kupić kilka rzeczy na płytach. Na dobry początek powiedzmy "Zemsta nietoperza".
Znalazłem dwie serie, które nietrudno kupić:
1) Kolekcja La Scala, np tu:
http://allegro.pl/zemsta-nietoperza-str ... 37866.html

2) Kolekcja Biblioteka Gazety Wyborczej: Balet i taniec, np tu:
http://allegro.pl/zemsta-nietoperza-i3983539103.html

Pytanie brzmi, czy znacie te serie i czy są warte uwagi, czy raczej szukać gdzieś indziej?
Nie chcę przepłacać, ale nie lubię płacić za byle co. Ciężko znaleźć w sieci informacje na ten temat, stąd pytam tu, bo może ktoś posiada.
GADZombie
Adept
Adept

Rok urodzenia: 1980

Re: Która seria DVD jest lepsza?

Postprzez rzępoła » piątek, 21/02/14, 14:42

Chodzi o kolekcję, czy konkretnie o "Zemstę Nietoperza"? La Scala zawsze stoi na wysokim poziomie, ale ciężko powiedzieć, jak wypadnie w jakichś konkretnych porównaniach.
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez GADZombie » piątek, 21/02/14, 16:57

O jedno i drugie. Zemsta jest przykładem, ale chciałbym zdobyć też Peer Gynt'a czy Dziadka do orzechów. Wiem, że te 3 pozycje są w kolekcji Gazety Wyborczej, ale w La Scali też widzę. Chciałbym wybrać lepsze wersje :)
GADZombie
Adept
Adept

Postprzez Urlicht » sobota, 22/02/14, 00:34

Pięknie mieć takie problemy :) Jestem z generacji, która słuchała muzyki z analogowych, wielkich płyt winylowych, z charakterystycznym trzaskiem oraz muzyki z analogowego radia. Ogromną radością było słuchanie muzyki nawet w wersji mono, słuchanie muzyki w ogóle . Kupowałem wówczas polskie nagrania, a powszechne były również płyty radzieckie.
Jednak GADZombie daję Ci 100% akceptację - poszukuj. Słuchałem "Peer Gynta" w różnych wykonaniach i niektóre były dla mnie rewolucją, szczególnie to norweskie. Rozumiem, że chcesz zdobyć nagranie na płycie, edycję, która nie jest ulotna. Ale przecież wszystko (oprócz BOGA) jest ulotne: CD, DVD zależne jest od energii. CD, DVD podlega entropii. Naukowcy zaczęli pracę nad gromadzeniem informacji, wzorując się na kodzie DNA. To będzie wspaniałe: zgromadzić ogrom informacji ( w tym muzycznej) na niewielkiej przestrzeni, niewymagającej zasilania energią.
Przechodząc do rzeczy - cenię dramaty Szekspira i gromadzę je w przekładach, które są dostępne. Możesz robić podobnie z utworami szczególnie przypadającymi Ci do gustu; rozumiem, że kwestią są tu finanse.
Ostatnio edytowano sobota, 22/02/14, 01:31 przez Urlicht, łącznie edytowano 1 raz
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez GADZombie » sobota, 22/02/14, 00:49

Sprawa jest dość prosta. Nie jestem aż tak obeznany w tym temacie. Trochę słucham, trochę zbieram. Kupując korzystam z okazji, ale nie lubię byle czego. Postanowiłem uzupełnić kolekcję o kilka znanych rzeczy, żeby samemu je poznać lub lepiej poznać. Jak już to robię i mam wybór między kilkoma wersjami, to chcę wybrać jak najlepszą i jednocześnie nie przepłacić. W przypadku tych dzieł chodzi mi głównie o to, by jakość nagrania była dobra, by wykonanie było też jak najlepsze, ale głównie muzyczne, bo baletu jako takiego nie lubię w ogóle i raczej w tym przypadku będę bardziej tego słuchał niż oglądał. Mógłbym poszukać wersji w audio, ale natrafiłem na Allegro na wersje DVD z obrazem, więc tego można i słuchać i oglądać. Jak już kupować, to raczej jedną wersję i skoro wybór jest, to pytam, która najlepsza, zdając się na opinię ludzi, którzy wiedzą o tym więcej niż ja.
Czy ktoś z Was w ogóle widział tę serię z Wyborczej? Podobno jest tam jakaś krótka książeczka, ale nie wiem ile warta w ogóle. Nie wiem też czym różnią się same wykonania tych dzieł między tymi seriami.
GADZombie
Adept
Adept

Postprzez rzępoła » sobota, 22/02/14, 19:31

To jeśli najważniejsze są doznania słuchowe, to może lepiej przejść się do empika i tam na żywo posłuchać próbek z płyt? Potem wybierzesz tę, która Tobie najbardziej podpasuje.
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez GADZombie » sobota, 22/02/14, 20:33

W zasadzie pomysł niezły, tylko:
- te z Wyborczej to chyba nie są najnowsze i raczej nie ma ich w regularnej sprzedaży
- nie wiem czy znajdę te z La Scala
- pytanie, czy w Empiku puszczą mi płytę, która nie jest audio, tylko DVD video? Nigdy nie próbowałem, ale jutro będę akurat koło Empiku, to może faktycznie zajrzę.
Mimo tego nadal czekam na Wasze opinie, bo może ktoś akurat coś wie :)
GADZombie
Adept
Adept

Powrót do Nagrania i sklepy muzyczne