Strona główna forum Słucham muzyki klasycznej Nagrania i sklepy muzyczne

Dyskusje o wszelkich nagraniach (CD, DVD) i wydawnictwach, również o sklepach muzycznych

Chopin Complete Edition pytanie.

Postprzez Gajusz_Swetoniusz » sobota, 24/09/16, 18:31

Witajcie,

bardzo się cieszę, że znalazłem w końcu miejsce w którym też podzielana jest miłość do muzyki klasycznej i można o niej kulturalnie dyskutować.

Przymierzam się do zakupu jednego z boxów na których jak to piszą wydawcy możemy posłuchać kompletnych nagrań utworów Chopina. Jak wiadomo istnieje ich kilka stąd moje pytanie, o wasze opinie o nich, których się wystrzegać a które są godne polecenia. Nie koniecznie chodzi mi o pojedynczego wykonawcę.

Zastanawia mnie wydanie The Real Chopin wydany przez NIFC. Tylko w opisie widzę coś co mnie niepokoi a przynajmniej tak to rozumiem, że są to płyty o numerach od 000 do 020 dostępne wcześniej zebrane w jeden zbiór, tylko, ze wtedy nie ma na pewno wszystkich utworów. Bo takie ronda na przykład nie są kompletne w płytach pojedynczych. Wydanie jest w kopertach a nie w digipacku?

Mam z ich serii 57 mazurków wykonywanych przez pana Janusza Olejniczaka i muszę przyznać, jakość dźwięku jest fenomenalna, bez porównania do takich na przykład Preludiów wykonywanych przez Rafała Blechacza na płycie DG. Płyta o ile wiem jest dosyć popularna ale jej jakość nagrania, przynajmniej odtwarzana na moim domowym sprzęcie wydaje się wyjątkowo bezwyrazowa. Z innymi nagraniami czy to DG czy tego wykonawcy nie mam takiego problemu.

Zależy mi na kompletnym wydaniu możliwie wszystkich utworów Chopina, wliczając też białe kruki jak na przykład Preludium Devill's Trill, Écossaises, Fugę a-moll czy inne tego typu utwory.
Gajusz_Swetoniusz
Słuchacz
Słuchacz

Rok urodzenia: 1991

Re: Chopin Complete Edition pytanie.

Postprzez Arturo » sobota, 24/09/16, 23:40

Cześć!
Jeśli chodzi o Real Chopin to powinny być tam też białe kruki. Wiem, że przynajmniej Tatiana Shebanova je nagrywała(zakładam że jest w komplecie). Są na jej nagraniach Ecossaises i Fuga a-moll za to nie ma Preludium Devill's Trill.
https://www.facebook.com/chopinnieszablonowy
Arturo
Wirtuoz
Wirtuoz

Rok urodzenia: 1988

Postprzez kamski » niedziela, 25/09/16, 11:50

Gajusz_Swetoniusz napisał(a):Mam z ich serii 57 mazurków wykonywanych przez pana Janusza Olejniczaka i muszę przyznać, jakość dźwięku jest fenomenalna, bez porównania do takich na przykład Preludiów wykonywanych przez Rafała Blechacza na płycie DG. Płyta o ile wiem jest dosyć popularna ale jej jakość nagrania, przynajmniej odtwarzana na moim domowym sprzęcie wydaje się wyjątkowo bezwyrazowa. Z innymi nagraniami czy to DG czy tego wykonawcy nie mam takiego problemu.
Trochę się tu pogubiłem. Bezwyrazowe wydają się nagrania Blechacza czy Olejniczaka?
kamski
Audiofil
Audiofil

Postprzez Arturo » niedziela, 25/09/16, 14:04

Napisał, ze jakość dźwieku nagrań z serii Real Chopin (Olejniczaka) jest fenomenalna. :P
Arturo
Wirtuoz
Wirtuoz

Postprzez Gajusz_Swetoniusz » niedziela, 25/09/16, 19:49

Arturo napisał(a):Cześć!
Jeśli chodzi o Real Chopin to powinny być tam też białe kruki. Wiem, że przynajmniej Tatiana Shebanova je nagrywała(zakładam że jest w komplecie). Są na jej nagraniach Ecossaises i Fuga a-moll za to nie ma Preludium Devill's Trill.

Dzięki, widziałem tą płytę też oddzielnie. Swoją drogą mało znam recenzji tej serii a wydaje się być bardzo ciekawa. Czegoś się wystrzegać, czy generalnie cała seria posiada równy poziom? Płyty Shebanovej ma numer NIFCCD 005 i NIFCCD017 więc raczej na pewno jest w kolekcji.

Oczywiście moja negatywna opinia dotyczyła jakości płyty Rafała Blechacza, mogłem zdanie inaczej sformułować.
Gajusz_Swetoniusz
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez Arturo » niedziela, 25/09/16, 21:08

Gajusz_Swetoniusz napisał(a):Swoją drogą mało znam recenzji tej serii a wydaje się być bardzo ciekawa. Czegoś się wystrzegać, czy generalnie cała seria posiada równy poziom?

Nie słyszałem wszystkich utworów z serii, ale polecam. A jeśli chcesz sam wyrobić sobie opinie to może po prostu wysłuchaj. :) Te linki na pewno pozwolą Ci wysłuchać dużą część nagrań:
http://pl.chopin.nifc.pl/chopin/composition/search
http://newsletter.nifc.pl/pl/get/mp3/ha ... ab951b0cb2
Arturo
Wirtuoz
Wirtuoz

Postprzez Gajusz_Swetoniusz » wtorek, 11/10/16, 21:34

Postanowiłem jednak nie kupować całego boxu, po głębszym zastanowieniu nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, raz, że część nagrań może mi się nie spodobać, dwa, że płyty czasem u mnie wędrują do innych ludzi.

Zakupiłem kilka płyt z edycji NIFC, głównie te nagrania których nie miałem jeszcze w swej Szopenotece*. Polecam z czystym sumieniem. Bardzo dobra jakość dźwięku na płytach z czarnej serii ( białej, czerwonej, niebieskiej i zielonej nie kupowałem i się nie wypowiadam, mają sporo serii wydawniczych ), na dodatek przy każdej płycie dołączona jest książeczka z ciekawym esejem dotyczącym danego wycinka twórczości. Nawet digipack nie razi w tym wydaniu ( tak jestem troszkę uczulony na jakość wydania i opakowania płyt )

Ponieważ powinno się chwalić i reklamować dobre płyty więc

Polecam!

*Porada, w Empiku płyty z tej serii są DUŻO tańsze ( różnicę 16 PLN uważam za znaczącą ) niż na stronie instytutu. Nie wiem z czego to wynika, że u pośrednika jest taniej niż u producenta.
Gajusz_Swetoniusz
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez alkam » poniedziałek, 14/11/16, 15:21

Witam,
próbowałeś może płyt wydawnictwa Bearton z serii Wydanie narodowe dzieł Chopina? Są tam interpretacje polskich pianistów zgodne z WN. Można kupić zarówno pojedyńcze płyty jak i boxy zbiorcze.

Alek
alkam

Postprzez Gajusz_Swetoniusz » środa, 16/11/16, 22:00

Oczywiście, z ich serii mam Utwory Kameralne Chopina. Bardzo przyjemne nagranie które polecam.
Gajusz_Swetoniusz
Słuchacz
Słuchacz

Powrót do Nagrania i sklepy muzyczne