Strona główna forum Inne Dyskusje na inne tematy

Czyli tzw. Hyde Park: tutaj możesz wypowiedzieć się na każdy temat niezwiązany z główną tematyką forum

Jaki film?

Postprzez Urlicht » sobota, 16/11/13, 17:31

Jakie filmy, odmienne od tematyki muzycznej, oglądacie? Mogą to być nie tylko produkcje fabularne, ale również dokumentalne.
Urlicht
Znawca
Znawca

Re: Jaki film?

Postprzez czereśniowska » piątek, 20/12/13, 13:28

Ja lubię filmy o tematyce fantastycznej, najbardziej podoba mi się ekranizacja "Władcy Pierścieni" Tolkiena :)
czereśniowska

Postprzez Urlicht » piątek, 20/12/13, 14:19

czereśniowska napisał(a):Ja lubię filmy o tematyce fantastycznej, najbardziej podoba mi się ekranizacja "Władcy Pierścieni" Tolkiena :)

23 grudnia o godz.10.00 w TVP Kultura będzie animowana wersja - nowatorska jak na tamte czasy - pierwszej części trylogii. Ralph Bakshi zrealizował ją w 1978 roku. Pozostałe dwie nie doczekały się ekranizacji. Wersja filmowa zawiera dużą dawkę humoru, a ta, o której piszę jest bardziej mroczna.Warto ją obejrzeć.
Nic jednak nie zastąpi książki ( z trzech przekładów podoba się mi tylko jeden).
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez schubertpączek » piątek, 20/12/13, 17:04

Każde ale najczęściej bardzo dobre wśród których dominują najlepsi aktorzy tacy jak Al Pacino, Johnny Deep, Natalie Portman, Gwyneth Paltrow, Robert De Niro, Michael Douglas itd.
schubertpączek
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1988

Postprzez Urlicht » wtorek, 31/12/13, 17:49

Trwa właśnie w TVP Kultura szwedzki film muzyczny "Nieściszalni", który zostanie powtórzony jutro rano.
Miasto jako instrument muzyczny? Dobrej zabawy.
Urlicht
Znawca
Znawca

Postprzez rzępoła » sobota, 11/01/14, 16:36

Mój ulubiony film to "Kieł" greckiego reżysera Giorgosa Lanthimosa.
rzępoła
Meloman
Meloman

Postprzez DeeDee » sobota, 11/01/14, 19:23

Lubię mocne filmy Smarzowskiego.

Dziś ( 11.01.) w TVP 1 o 22.55 będzie " Dom zły"
a za tydzień do kin wchodzi " Pod Mocnym Aniołem" na postawie prozy Jerzego Pilcha.
DeeDee
Meloman
Meloman

Rok urodzenia: 1976

Postprzez nex » sobota, 11/01/14, 19:35

A ja nie. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Wesele, byłem zachwycony, ale z każdym kolejnym jego filmem widze, że on nie portretuje polskiej rzeczywistości, tylko sam ją kreuje i to w chory sposób.
nex
Meloman
Meloman

Postprzez DeeDee » sobota, 11/01/14, 19:56

Masz do tego prawo.
Oczywiście - niektóre sceny mógłby sobie Smarzowski podarować ( szczególnie w Drogówce), ale prawdopodobnie właśnie tak tę naszą Polskę widzi i tak ją pokazuje.
DeeDee
Meloman
Meloman

Postprzez nex » sobota, 11/01/14, 20:08

A to nie jest tak, że on robi tak te filmy pod publiczkę? Wesele, debiut odniósł sukces i teraz kopiuje te same chwyty, aby przyciągnąć tą samą publiczność. Szczerze mówiąc nie wierze w to, że Smarzowski tak widzi nasza rzeczywistość. To jest chłodne, wykalkulowane działanie.
nex
Meloman
Meloman

Postprzez ZadeR » sobota, 11/01/14, 20:24

nex napisał(a):A ja nie. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Wesele, byłem zachwycony, ale z każdym kolejnym jego filmem widze, że on nie portretuje polskiej rzeczywistości, tylko sam ją kreuje i to w chory sposób.
Miałem pisać niemal dokładnie to samo! Słodko-gorzkie "Wesele" było powiewem świeżości w polskim kinie, trafiało w sedno mimo przerysowania charakterów.
Później jak dla mnie już raczej zjazd w dół... "Dom zły" mimo ciekawego pomysłu pogubił się w zawiłościach swojej formy. Na wychwalanej przez krytyków "Róży" męczyłem się okropnie. Lubię ambitne kino, ale kierunek wybrany przez Smarzowskiego nie podoba mi się ani trochę,.

"Drogówki" (jeszcze) nie widziałem.
"Pod Mocnym Aniołem" ma wsparcie potężnej kampanii promocyjnej, ale tak szczerze mnie wcale nie kusi do pójścia do kina. Może dam najpierw szansę oceny innym i jeśli przyjmie się entuzjastycznie to może kiedyś obejrzę. :>
ZadeR
Miłośnik
Miłośnik

Postprzez Ktostam » sobota, 11/01/14, 21:12

Mógłbym podać moje ulubione tytuły, ale pewnie wszyscy je znają, więc to się mija z celem. Dlatego: "Koń Turyński".
Ktostam
Słuchacz
Słuchacz

Rok urodzenia: 1989

Postprzez DeeDee » sobota, 11/01/14, 23:55

Wesele i Dom zły to jego najlepsze filmy. Każda kolejna produkcja jest coraz bardziej wyrachowana a nie wyrafinowana. Widzę to i ja- chętnie zobaczę i pod tym kątem ocenię najnowsze dzieło Smarzowskiego.
DeeDee
Meloman
Meloman

Postprzez DeeDee » poniedziałek, 20/01/14, 22:02

Obejrzałam " Pod Mocnym Aniołem".
Nie powala na kolana, ale jest dobrze zrobiony a aktorzy świetni. Film trochę się ciągnie, nie ma tu mowy o wartkiej akcji. Na szczęście obyło się bez przegięć.
DeeDee
Meloman
Meloman

Postprzez clavia » wtorek, 21/01/14, 00:01

Moje ulubione.
- Przeminęło z wiatrem
- Trędowata (dzięki niej zaczęłam przekonywać się do klasyki)
- Szkoła uczuć
- Titanic
- Ania z Zielonego Wzgórza
- Daleko od szosy (może to serial, ale uwielbiam i od niego zaczęła się moja przygoda z Jazzem)
"Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia." - F.F. Chopin
https://soundcloud.com/clavia-1
clavia
Znawca
Znawca

Rok urodzenia: 1989

Następna strona

Powrót do Dyskusje na inne tematy