Strona główna forum Inne Dyskusje na inne tematy

Czyli tzw. Hyde Park: tutaj możesz wypowiedzieć się na każdy temat niezwiązany z główną tematyką forum

Cameralmusic - troszkę się zaktualizowaliśmy

Postprzez CameralMusic » piątek, 16/10/20, 16:05

Cześć wszystkim ;)
Nie owijając w bawełnę mam kilka tematów związanych z tym, że udało nam się ostatnio nieco odświeżyć mocno już zapuszczony cameralmusic.pl
Przy tej okazji przygotować też troszkę nowych rzeczy, z których część moim zdaniem wyszła bardzo fajnie (pomimo jakichś tam przede wszystkim moich braków związanych z tym, że na co dzień zajmuję się czym innym) i chciałem się nimi podzielić ;)

1. Pierwszy temat to rozmowy jakie przeprowadziliśmy z artystami. Założeniem był duży rozrzut tematyki. Chciałem zobaczyć co ludzi może zainteresować, więc tutaj chętnie widziałbym Waszą opinię ;) Wszystko ma jakieś krótkie muzyczne przebitki związane z rozmową. Myślę, że to ma sens, bo ciężko gadać o tym całkiem "na sucho".

Najnowszy temat, to rozmowa z Kasią Gacek-Dudą nt fletów etnicznych - każdemu, kto lubi te klimaty lub jest dęciakiem może się spodobać. Dla mnie dziewczyna jest rewelacyjna jeśli chodzi o talent do grania i autentyczność ;-)
https://cameralmusic.pl/vid/kasia-gacek-duda-i-etnoflety-rozmowy-o-muzyce-1651.html

Druga bardzo udana rozmowa z Krzyśkiem Maciejowskim, kompozytorem, skrzypkiem, który po prostu potrafi fajnie opowiadać. Jest też lepiej ogarnięta od strony wywiadującego, bo przez Marysię, a nie mnie ;]
https://cameralmusic.pl/vid/krzysztof-maciejowski-podroz-w-nieznane-z-muzyka-1650.html

Trzecia jest o Baroku z Ulą Jasiecką, która jest grającym muzykiem i nauczycielem, z dużą wiedzą i powinna być fajna dla zainteresowanych tematem - również bez mojego kaleczenia pytań ;)
https://cameralmusic.pl/vid/urszula-jasiecka-bury-klawesyn-organy-barok-wywiad-1646.html

Czwarta z Gosią Kobą, która od lat ostro działa z nauczaniem metodą Suzuki, także temat dla kogoś, kto chciałby posłać dzieci do szkoły muzycznej, lub zajmuje się uczeniem :) Tutaj trochę porwaliśmy się na nagrywanie na tarasie, przez co dźwięk jest trochę słabszy (mocno odszumiony), ale znowu myślę, ze gosia ma do powiedzenia dużo mądrych rzeczy, które nie tylko odnoszą się do grania ;)
https://cameralmusic.pl/vid/metoda-suzuki-czyli-metoda-malych-kroczkow-jak-i-kiedy-zaczac-nauke-gry-na-instrumencie--1645.html

Piąta (a tak na prawdę pierwsza bo wypisałem je w odwrotnej kolejności, żebyście mieli te świeższe u góry ;) ) jest o muzyce na wesoło z zespołem TheThreeX robiącym show z elementami kabaretowymi na bazie muzyki poważnej. Krótsza niż pozostałe - na początku myślałem, że wszystkie będą takie, ale nie robiliśmy z tego reguły i im dalej tym wychodziło dłużej :)
https://cameralmusic.pl/vid/thethreex-czyli-muzyczny-crossover-1642.html

2. Druga rzecz to coś, co ciągle jeszcze dopinam - gry muzyczne ;)
Mamy obecnie 3 Interwały, Akordy, Melodie - linkuję ostatnią, pozostałe do wybrania z menu :)
https://cameralmusic.pl/melodie
W dzisiejszych przeglądarkach dość łatwo da się generować dźwięki i zapis nutowy, co pozwala robić tego typu gierko-quizy dość małym nakładem pracy, działa to też na telefonie - bez ściągania żadnych aplikacji. Od dawna o tym myślałem, ale technicznie nie było to aż tak proste żeby się do tego zabrać... Dzisiaj miałem telefon od nauczycielki KS, która podsunęła mi kilka pomysłów, usprawnień i poprawek ;) także widać, że szczególnie przy nauce zdalnej takie coś ma sens - tzn ktoś tego używa realnie do nauki i pewnie chciałby więcej... Może macie pomysły na inne tego typu gierki, które mogłyby się w praktyce przydać :)

3. Mocno uprościliśmy layout, wszystko powinno działać szybciej i lepiej ;]


tylko nie piszcie, że Pan co rozmawia się ciągle drapie, macha rękami, ma uciętą głowę, zajął pół ekranu brzuchem itd ;) to już wszystko wiem hehehehehe
http://cameralmusic.pl/
CameralMusic
Partner serwisu
Partner serwisu
 
Posty: 136
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć: mężczyzna
Rok urodzenia: 1985

Powrót do Dyskusje na inne tematy